PGE i Akademia Wilfredo Leona grają razem!

2 lata temu | 08.10.2021, 09:31
PGE i Akademia Wilfredo Leona grają razem!

PGE Polska Grupa Energetyczna została Partnerem Głównym Akademii Wilfredo Leona – autorskiego projektu sportowego siatkarza Reprezentacji Polski. W myśl hasła „Więcej niż siatkówka”, celem Akademii jest zachęcenie dzieci i młodzieży już od 4. roku życia do aktywności sportowej poprzez regularne zajęcia i treningi ogólnorozwojowe z elementami siatkówki.

Do sportowej drużyny PGE dołączyła właśnie kolejna akademia siatkarska. W PGE dużą wagę przykładamy do wsparcia rozwoju dzieci i młodzieży. Zależy nam, aby młodzi adepci mieli możliwość profesjonalnego szkolenia przez najlepszych trenerów i sportowców. Chcemy, aby zawodnicy od najmłodszych lat rozwijali swoje pasje i uczyli się zdrowej rywalizacji. Jestem przekonany, że treningi w Akademii pod skrzydłami tak doświadczonego sportowca jak Wiilfredo Leon pozwolą na rozpoczęcie niejednej profesjonalnej kariery - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

To dla mnie bardzo ważny projekt i jestem bardzo dumny, że PGE Polska Grupa Energetyczna dołącza do niego jako Partner Główny. Jestem pewny, że współpraca z największą firmą energetyczną w Polsce jaką jest PGE, pozwoli przyciągnąć młodych adeptów siatkówki i pomoże stworzyć doskonałe warunki szkoleniowe mówi Wilfredo Leon. Jesteśmy już po pierwszych treningach, w których miałem okazję brać udział i które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że to dobry znak na przyszłość – przyznaje siatkarz Reprezentacji Polski.

Początkowo szkolenie ruszy w Warszawie i Toruniu, gdzie Wilfredo Leon posiada również swój klub występujący na poziomie II Ligi – Anioły Toruń. Docelowo zaplanowany jest rozwój akademii w innych miastach Polski, a roczny plan aktywności dla uczestników mają wypełnić m.in. obozy sportowe i turnieje z udziałem siatkarza reprezentacji Polski.

PGE od wielu lat wspiera drużyny sportowe. Szczególnie ważny dla PGE jest rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży realizowany poprzez sponsoring klubów sportowych w całej Polsce, w których działają sekcje dziecięce i młodzieżowe, stanowiące zaplecze sportowe dla drużyn seniorskich. Grupa PGE sponsoruje drużyny juniorskie takich klubów jak: PGE Spójnia Stargard, PGE Turów Zgorzelec, Młode Żubry Białystok, Akademia GKS Bełchatów, PGE Skra Bełchatów, KS Łomża, Akademia Widzewa Łódź, Stal Stalowa Wola, MKS Avia Świdnik, FC Lesznowola, MKS Lublin, TS Legionovia, PGE FKS Stal Mielec, MKS Pruszków, KPR Gryfino i ABRM Warszawa.

Więcej informacji o współpracy Akademii Wilfredo Leona z PGE Polską Grupą Energetyczną znajdziecie w mediach społecznościowych Akademii:

https://fb.watch/8vIp2_NE7T/

https://www.instagram.com/tv/CUwm8ruj3BX/?utm_source=ig_web_copy_link

Udostępnij