O Wilfredo

Współautorem projektu oraz głównym udziałowcem Klubu "Anioły Toruń" jest Wilfredo Leon Venero, od 2019 grający w Reprezentacji Polski. Pochodzący z Kuby siatkarz grajacy na pozycji przyjmującego, już w wieku 14. lat zadebiutował w seniorskiej drużynie reprezentacji Kuby, a mając 17 lat został jej kapitanem. Po osiągnieciu pierwszych sukcesów swoja karierę postanowił kontynuować w Europie - z powodu uczucia do Polki, pochodzącej z okolic Torunia Małgorzaty, wyjechał do Polski, która stała się jego domem i od 2015 roku posiada polskie obywatelstwo. Dwukrotnie wybierany do czołowej dziesiątki plebiscytu ,,Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca w Polsce - w 2019 roku na 7., a rok później na 8. pozycji.

W latach 2014-2018 grał w rosyjskim Zenicie Kazan, a od 2018 roku związany jest z włoskim Sir Safety Perugia - w klubowej siatkówce osiągnął już niemal wszystko, a jego największym marzeniem jest poprowadzenie Reprezentacji Polski po złoty medal lgrzysk Olimpijskich w Tokio.

Wilfredo jest zaangażowany w budowę pionu sportowego, przygotowanie planów treningowych dla przyszłych drużyn seniorskich i młodzieżowych, a także - dzięki doświadczeniu i obserwacjom z najlepszych siatkarskich klubów na świecie - w tworzenie struktur i wizji naszej organizacji.