Akademia Wilfredo Leona Camp 2022

1 rok temu | 25.07.2022, 14:46
Akademia Wilfredo Leona Camp 2022

Słoneczna aura, sport oraz duża dawka dobrej zabawy. Za nami pierwsze spotkanie w ramach nowego projektu: Akademia Wilfredo Leona Camp 2022.  Ten wyjątkowy trening piłki siatkowej, przyciągnął na teren Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK tłumy najmłodszych.

Spotkanie otworzył otwarty trening dla mieszkańców Torunia, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni. Wystarczyły wygodne buty i dobry humor. Zajęcia poprowadziła trenerka personalna – Karolina Yudin.

Po rozgrzewce dzieci zaproszono na trening. W związku z dużą liczną zgłoszeń, uczestników campu podzielono na dwie grupy: 8-11 lat oraz 12-15 lat. Najmłodsi trenowali na obiekcie ze sztuczną murawą, który w tym dniu zmienił się w boisko do piłki siatkowej. Trenerzy opowiedzieli o właściwym przygotowaniu do gry, rozgrzewce oraz podstawach gry w siatkówkę. Nie zabrakło gier i zabaw z wykorzystaniem piłki. Starsza grupa udała się do hali sportowej w UCS UMK 2, gdzie pod okiem trenera Aniołów Toruń - Sebastiana Tylickiego oraz zawodnika Krzysztofa Gulaka, doskonalili technikę gry.

W zajęciach czynnie uczestniczył jeden z najlepszych siatkarzy na świecie Wilfredo Leon, który przekazał uczestnikom wiele wskazówek i rad, dotyczących ułożenia dłoni, postawy czy techniki odbić.

Wszyscy uczestnicy Akademii Wilfredo Leona Camp 2022 otrzymali pamiątkową koszulkę oraz dyplom. Nie zabrakło wspólnych zdjęć oraz sesji autografów.

Impreza zrealizowana zostanie dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.

Wydarzenie wspiera Samorząd Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

Partnerem Głównym Akademii Wilfredo Leona jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Udostępnij